fb

blog drukarnia cyfrowa


JUŻ DOSTĘPNE W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM – BADANIE WIRUSA ŚWIŃSKIEJ GRYPY A/H1N1
Dodane: 2016-12-01


Szybko i dokładnie możesz sprawdzić, czy jesteś zarażony wirusem świńskiej grypy AH1N1.

Metoda badania: PCR

Miejsce: CIGEN Wrocławska 25 A.

Czas wykonania: 3-4 dni roboczych.

Materiał do badań: wymaz z nosa i gardła.

 

Jesień i zima to okres wzmożonych zachorowań na choroby górnych dróg oddechowych. W Polsce sezon wzmożonych zachorowań na grypę trwa od października do kwietnia następnego roku, przy czym szczyt zachorowań przypada między styczniem a marcem.

 

Objawy świńskiej grypy, wywołanej wirusem A/H1N1 są bardzo podobne do objawów grypy wywołanej przez inne wirusy. Przy tym trudno oszacować, ile procent chorych na grypę ma wirusa świńskiej grypy, bo testy w jej kierunku wykonuje się jedynie w przypadku ciężkiego przebiegu choroby. Dlatego nie czekaj i już przy pierwszych objawach przebadaj się.

Co roku na świecie z powodu grypy umiera kilkadziesiąt tysięcy osób (wg WHO).

W jakim celu badanie

Badanie na obecność wirusowa świńskiej grypy metodą jakościową  PCR, umożliwia diagnostykę zakażenia wirusem, której objawy często błędnie mylone są z zwykłą grypą i przeziębieniem.

 

Kiedy podejrzenie

Przy występowaniu objawów takich jak; gorączka (często powyżej 39°C), bóle głowy, dreszcze, bóle mięśni, stawów, katar, kaszel, bolące gardło, uczucie wyczerpania i ogólnego rozbicia, brak apetytu, ból w okolicach ucha. Mogą wystąpić również nudności, biegunka lub wymioty a w skrajnych przypadkach pojawia się sztywność mięśni, dezorientacja i utrata przytomności.

Opis badania w kierunku wirusa świńskiej grypy

Metoda jakościowa PCR, pozwala na identyfikację w próbce pobranej od pacjenta (wymaz z górnych dróg oddechowych) obecności materiału genetycznego wirusa A/H1N1, tzw. wirusa świńskiej grypy.

 

Cennik badań


A/H1N1 (wirus świńskiej grypy)

cena: 0.00zł

Przejdź do cennika